هنوز که بیست و چند ساله شدم نمیتونم دلیل اعدام رو بفهمم. اگر کشتن گناهه کسی‌ که صندلی‌ رو از زیر پای قاتل میکشه هم قاتله.

کوچیک که بودم عاشق فیلمهای تاریخی‌ بودم، فیلم هایی که  پر از جلاد بود و من همیشه از بابا می‌پرسیدم که چطور  کسی‌ تصمیم میگیره که جلاد بشه؟

یه مدت هم گیر داده بودم به جنگ ...می‌گفتم چطوری سربازا همدیگرو میکشن
؟ مگه نمی‌دونن اینجوری همشون قاتلن؟

راستش قضیه دفاع شخصی‌ و دفاع از مردم و مقتول و این چیزا نیست. گیرم رو جلاده.. رو اونی‌ که صندلی‌ رو از زیر پاا میکشه

دلم برای شهلا سوخت... از همون اولش که داستانشو هر روز تو روزنامه می‌خوندم دلم براش می‌سوخت. شهلا که آخر هم کسی‌ نفهمید قاتل هست یا نه. دلم برای لاله هم سوخت.

من زن هستم، عشق زنانه رو میفهمم. میفهمم که لاله چرا سوخت و ساخت ..... و سوخت. میفهمم که شهلا چرا تحمل سوختن رو نداشت. حتا دیوانگی بعدی ناگهانی شهلا راا هم میفهمم. جنون را میفهمم. اما وجود مردی رو که این همه سنگدل بود نمیفهمم. مردی که شاید هیچوقت عاشق نبوده ولی‌ دو عاشق به پایش سوختند.

برای شهلا گریه کردم. شهلا که آخرین روز زندگیش مرد زندگیش راا دید. مردی که آمده بود تا مرگ شهلا را ببیند

دلم برای شهلا سوخت

========

 

مدتی‌ بود که سکوت می‌کردم، حرفهای من و تو جای خودش بود، پر حرفیهایم برای تو بودند، بیرون از خونه اما سکوت می‌کردم آنقدر که تبدیل شده بودم به " دختری که حرف نمیزند" . آنقدر که همه با چشمی جستجوگر نگاهم میکردند، هر روز، وارد کلاس که میشدم، سرها برمیگشت، من حتا نمیخندیدم! بله، من! منی‌ که صحبت روزمره ام هم با لبخند هست با صورتی‌ جدی سر کلاس میرفتم، جدی تر بر می‌گشتم، بیشترین ارتباط اجتماعی ام گرفتن در کلاس برای نفر بعدی بود و وقتی‌ میپرسیدند که چرا ساکتی ، راحت می‌گفتم حس حرف زدن ندارم، دلم نمی‌خواهد حرف بزنم.

نمیدونم چرا... نه غمگین بودم نه نگران ....فقط نمی خواستم حرف بزنم.

از دیروز اما دلم خواست  ..... خواستم تا دوباره حرف بزنم،

 

/ 5 نظر / 7 بازدید
deja vu

خوبه که دوباره دلت می خواد حرف بزنی...

Anonymous 1

خدارو شکر که دوباره دلت خواست حرف بزنی. دلمون برای نوشته هات تنگ میشد... راستی چرا توی فیسبوک صفحه نداری؟

mohammadian

سلام وبلاگ زیبایی دارین تبریک می گم اگه دوست داشتین به وبلاگ منم سری بزنید و در صورت تمایل به تبادل لینک اطلاع بدین . با تشکر

آذر

منم مثل تو ![افسوس]